Samsung prezanton Galaxy S21 me një dizajn të ri

Samsung ka prezantuar 3 telefona inteligjent të rinj. Kryesisht kamera dhe ekrani janë përmirësuar. Me prezantimin…

BMW lë pas Lexus dhe Mercedes

Prodhuesi bavarez mori titullin e markës më të shitur të makinave premium në Shtetet e Bashkuara,…

Dhjetë këshilla për vozitje më të sigurt në mjegull

Një mjegull e dendur në rrugë është jashtëzakonisht e rrezikshme për vozitje. Pra për të pasur…

Kini kujdes se çfarë thoni, edhe fshesat elektrike mund t’ju përgjojnë

Kur fshesat me korrent u shfaqën në treg ato ishin revolucionare.  Shumëkush menjëherë e pëlqeu idenë…

Pse është kaq e vështirë ta fikësh Play Station 5?

Përdoruesit e PS5 kanë hasur në një problem interesant, sepse ata askund nuk e kanë vërejtur…

BMW prezanton veturën e parë elektrike

Tashmë gjiganti gjerman i makinave, BMW prezantoi për publikun SUV-in e parë të gjithë elektrik të…

Elon Musk tregon planet e tij për një avion elektrik

Tesla mund të “krijojë një ditë” një mjet elektrik të ngritjes dhe uljes vertikale – por…

WhatsApp së shpejti mund t’ju lejojë të dërgoni para përmes bisedave

WhatsApp së shpejti mund të fillojë të lejojë përdoruesit të dërgojnë para njëri-tjetrit përmes bisedave të…

Prodhimi i BMW M3 të ri ka filluar

BMW ka përfunduar kështu procesin e prodhimit të gjeneratës së re të Serisë 3 në një…

A janë WiFi-të publike të rrezikshme?

Kushdo që lidhet me një WiFi publike, duhet t’i kushtojë vëmendje disa pikave në interes të…