Konfirmohet data e superkupës se Italisë

Superkupa e Italisë në mes të Juventus-Napoli do të mbahet më 20 janar në stadiumin Mapeo…

ZYRTARE: Reali e largon Kubon nga Villarreali, i gjen skuadër të re

Takefusa Kubo edhe zyrtarisht është lojtar i Getafe CF. Real Madridi e ka larguar Kubon nga…

Stephanie Frappart shkruan historinë, e para femër që do gjykojë në Champions

Ndonëse nuk ka asgjë për t’u vendosur nga rezultati, përballja mes Juventusit dhe Dinamos së Kievit,…

Një 19 vjeçar kërkon zhvarrosjen e Maradonës, kjo është arsyeja

Vetëm pak ditë pas vdekjes, kërkohët që trupi I Armando Maradonës të zhvarroset. Kërkesa është bërë…

Kjo është fotoja e fundit e legjendës Diego Maradona pak ditë para vdekjes

Diego Armando Maradona, legjenda e futbollit, ka tronditur botën sot, pasi është shuar në moshën 60-vjeçare.…

Si vdiq Maradona, legjenda që kishte shënuar gol me dorë!?

Mediat argjentinase kanë raportuar se ka vdekur Diego Armando Maradona, në moshën 60 vjeçare, pas një…

City i gatshëm që t’i ofrojnë Messit kontratë 10-vjeçare, e do edhe për ambasador

E ardhmja e Lionel Messit nuk është e sigurt në klubin e Barcelonës. Që nga kërkesa…

Cristiano Ronaldo, i lindur për rekorde

Mund të thuhet që numrat nuk duhet të kthehen në një fiksim, ajo që ka rëndësi…

Këtë vikend rikthehet në ekran dueli Mourinho-Guardiola

E shtuna do të jetë dita e supersfidës mes Tottenham-IT dhe Manchester City-T, një ndeshje që…

Mësohet se ku u infektua Mohamed Salah me COVID-19

Ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah, është infektuar me coronavirus  vetëm disa ditë pasi ai mori pjesë…