Anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se ka anuluar mbledhjen e Kryesisë të paralajmëruar për sot. Përmes një…

Pezullohen të gjitha linjat e udhëtimit në Aeroportin e Prishtinës

Me të shënuar ora 00:00 e datës 16 mars ka hyrë në fuqi vendimi i Qeverisë…

Vendi i vetem evropian pa coronavirus, por prezanton masa edhe më radikale

Mali i Zi vendosi të dielën të mbyllë kufijtë për të huajt dhe izolimin e detyrueshëm…

Mjeku shqiptar: Nëse i keni kët shenja, vizitojeni mjekun urgjentisht

Koronavirus që u përhap me shpejtësi nga Kina ka prekur 109 shtete në të gjithë botën.…

Rama: Kurti është politikani më intelektual në Prishtinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë për kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, se gaboi kur…

Nga çka janë të rrezikuar kosovarët?

Efektet në shëndetin e qytetarëve nga mbeturinat e rrezikshme që institucionet i kanë lënë të shpërndara…

Kuvendi nesër mban seancë të jashtëzakonshme

Nesër pritet të mbahet seanca e jashtëzakonshme në lidhje me paralajmërimin e Kryeministrit të Kosovës, Albin…

Sulmohet gazetari i RTK-së

Gazetari i njohur i Radio Televizionit të Kosovës, Altin Ahmeti është rrahur brutalisht nga pesë persona…