“Kurti, shqiptari që ka fuqinë më të madhe në historinë e Kosovës”

Emisioni i djeshëm Balkan Talks në Euronews Albania u ndal te realiteti i ri politik në…

Çka shkroi Kurti në librin e kujtimeve për Cimën

Kryeministri, Albin Kurti, ka bërë homazhe në objektin e Teatrit Kombëtar të Kosovës, në nderim të…

Mushkolaj i reagon Enver Hasanit: Ti e ke uruar Isa Mustafën, mos t’ia futin kot, se marre

Analisti i njohur kosovar, Imer Mushkolaj i ka reaguar ish-kryetarit të Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani. Ky…

Shpërthejnë pakënaqësitë në PDK:“E kanë uzurpuar partinë”

Anëtarë të PDK-së po kërkojnë të mbahen zgjedhje të reja brenda partisë.Partia Demokratike e Kosovës që…

Gruaja e Cimës për një ditë humb edhe vëllain edhe bashkëshortin

Shukrie Thaçi nuk është emër i panjohur për publikun shqiptar. Ajo është bashkëshortja e humoristit tanimë…

“Lamtumirë babë, njeri me zemër të madhe”, djali i Rasim Thaçit i kushton fjalët prekëse

Humoristi i njohur Rasim Thaçi-Cima ka vdekur sot më 26 mars. Sot ka vdekur aktori i…

Rrëfimi i grave të Krushës, si ju vranë djemtë pabesisht nga fqinjët serbë

22 vite më parë në Krushë të Madhe u vranë 243 shqiptarë, ndërsa në Krushë të…

Duda Balje e quan pedofil dhe dhunues Numan Baliqin

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, e ka quajtur pedofil dhe dhunues ish-ministrin e Shëndetësisë,…

Shkencëtarët shpikin maskat e hundës për në restorante

Studiuesit në Meksikë kanë shpikur një maskë të re për koronavirusin që mund të përdoret nga…

Pacolli: Askush nuk ka të drejtë të sulmojë askënd duke përdorur fëmijët

Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli ka reaguar pas deklaratës së deputetes së PDK-së, Ganimete Musliu drejtuar…