Vjosa Osmani Presidentja e gjashtë e Republikës së Kosovës

Vjosa Osmani, gruaja që njihet për qëndrime të prera, armiqësi politike dhe shumë përplasje, është zgjedhur…

Berisha e quan ‘psikopat’ Albin Kurtin: Skenar djallëzor i një njeriu me aftësi të kufizuar mendore

Zafir Berisha nga Nisma Social Demokrate e ka quajtur psikopat Albin Kurtin, duke thënë se nuk…

Masat e reja: Pritet mbyllje totale për 12 ditë e gastronomisë dhe qendrave tregtare

Nga java e ardhshme pritet që të ketë mbyllje totale për 12 ditë të gastronomisë dhe…

Abdixhiku: LDK do të marr pjesë në votimin e presidentes

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka bërë të ditur se kjo parti do…

Ridvan Berisha suspendohet nga RTK, i drejtohet Kurtit: Në ditën e parë të punës në Qeveri e kamufluat suspendimin me shkelje rregullash

Gazetari i RTK-së Ridvan Berisha tregon se është suspenduar nga puna, e për këtë thotë se…

Çfarë studenti ishte Albin Kurti? Flasin profesorët e tij

Albin Kurti ishte një prej studentëve më të mirë gjatë studimeve në Fakultetin e Elektroteknikës. Kështu…

Challandes: Për ta ndalur Ibrën duhen 11 lojtarë

Kombëtarja e Suedisë ka arritur sot në Prishtinë. Zlatan Ibrahimoviq është ndër futbollistët më të mëdhenj…

Sot pritet të vijnë vaksinat e para anti-COVID në Kosovë

Hans Kluge, drejtor i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) për Evropë, ka bërë të ditur se…

“Katër arsyet pse LDK-ja do ta ndihmojë Vjosa Osmanin të bëhet Presidente”

Njohësi i çështjeve politike Dorajet Imeri, thotë se gjasat që Vjosa Osmani të zgjedhet në postin…

Saranda Bogujevci: S’kam thënë që do t’i fitonim zgjedhjet edhe pa Vjosa Osmanin

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Saranda Bogujevci ka thënë se intervista e saj mbrëmë në një…