Filmi që përloti botën nominohet për “Oscar”

Filmi i njohur turk që përloti të gjithë, është nominuar për çmim “Oscar”. “Miracle in Cell…

Gjykata merr vendim për Haki Rugovën

Caktohet masa e arrestit shtëpiak për veprat penale keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar, konflikt interesi…

“TEATRI I JONË LEZE U MBYLL”

Mëngjesin e ditës së sotme ndërroi jetë aktori i mirënjohur kosovar, Adem Mikullovci. Vdekja e tij…

Adriana Matoshi ‘stoliset’ me një tjetër çmim ndërkombëtar, këtë herë në Brazil

Adriana Matoshi është stolisur me një tjetër çmim ndërkombëtar. Filmi ‘Zana’ e ka ndihmuar Adriana Matoshin…

Dua Lipa i bën dhuratë teatrit Dodona në Prishtinë

Teatri “Dodona” prej tash e tutje do ta ketë webfaqen e re ku qytetarët mund të…

Stalini dhe pula pa pupla – Tregim interesant me mesazh të fortë

Në një nga takimet e tij të zakonshme, Stalini kërkoi që t’i çohej një pulë: Ai…

Kur ka lindur Zoti!?

Njerëzit kanë vrarë mendjen për misteret e botës natyrore qysh nga koha e varreve prehistorike dhe…

Poezi nga Bilall M.Maliqi

Poezi nga Bilall M. Maliqi TA PASHË… Ta pashë fytyrën pas gjethes së zverdhur Tek fshiheh…

Pas shembjes së godinës së Teatrit në Shqipëri, Teatri i Kosovës anulon shfaqjen e planifikuar për sonte

Teatri Kombëtar i Kosovës ka njoftuar se ka anuluar shfaqjen “Skënderbeu ose Dashuri dhe Liri”, që…

Rusia realizon film për luftën e Kosovës, bëjnë trillime të mëdha për UÇK-në

Kinematografia ruse në mars të vitit 2019, ka lansuar filmin e trilluar për Kosovën, i quajtur…